Jill wants to buy honey at an outdoor market. One vendor is selling a twenty-six-ounce jar for $3.12. Another vendor is selling a sixteen-ounce jar for $2.40. Which is the better deal, and how much money per ounce will Jill save by choosing it?

R. J. Palacio Quotes

Privacy Policy   6.40ms  0.71MB